Manewry Tygrys 15

PostNapisane: Cz maja 28, 2015 18:24
Wielmożny Maharadżo!
Żołnierze Arcywspaniałej Niezwyciężonej Armii Królewskiej Aryunu i Armii Tirimudzi!
Żołnierze Gwardii Narodowej Kalifatu Aryunu i Książęcych Sił Zbrojnych Irkunu!

Chciałbym serdecznie powitać Was na pierwszych tirimudzko-aryuńskich manewrach, które - mam nadzieję - są wstępem do bardzo owocnej współpracy na płaszczyźnie wojskowej pomiędzy naszymi krajami. Manewrom tym postanowiłem nadać kryptonim Tygrys 15.

Kilka dni temu nakreśliłem w miarę szczegółowy plan ćwiczeń, wedle którego chcę podczas rzeczonych manewrów postępować. Szczególny nacisk położony zostanie na przeszkolenie, jak największej liczby jednostek tirimudzkich oraz przetestowanie w akcji nowych formacji wojskowych - Książęcych Sił Zbrojnych i Sepah. Manewry potrwają około 10 dni, z mniejszą lub większą intensywnością. Zostaną one rozpoczęte i zakończone w miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy, czyli bazie wojskowej 251214 - kwaterze głównej Aryuńskiego Kontyngentu Wojskowego w Tirimudzi.

Jest z nami Oberjarl Irkunu a zarazem głównodowodzący Książęcych Sił Zbrojnych - pułkownik Tobiasz von Richtoffen.

Panie pułkowniku! Niech bataliony irkuńskie staną w szyku paradnym i zademonstrują gotowość bojową!
/-/ Rhaegar Targaryen-Deithven,
Maharadża Nabaci, Prezydent Kolegium Wojny
Sekretarz Generalny Wspólnoty Niepodległych Krajów Kontynentu Południowego
PostNapisane: Cz maja 28, 2015 18:24
PostNapisane: Cz maja 28, 2015 20:05
Zza Pałacu Maharadży powoli zaczynają kolejno wyjeżdżać pojazdy, na których czele idzie Płk. Richtoffen
Obrazek
Za plecami Richtoffena sunie się irkuńska maszyna wojenna, jak czołgi, pojazdy opancerzone, ciągniki artyleryjskie, wyrzutnie rakiet i wiele innych. Wszystkie gotowe w każdej chwili ruszyć do boju.
Obrazek
Po przejeździe pojazdów przez plac, nadchodzi reprezentacyjna jednostka volkssturmu w narodowych strojach.
Obrazek
Następnie kolejno pojawiają się jednostki: 3. Batalion Volkssturmu, 4. Batalion Volkssturmu, 1. Kompania zarządzania logistycznego i 1. Kompania transportowa Volkssturmu zamykająca przejazd swoimi potężnymi w mocy i udźwigu wozami zaopatrzenia.

Na Kubelwagena wchodzi Płk. Tobiasz von Richtoffen

Baaaaaaaczność!!!
Na Szacha patrz!

Płk. Richtoffen wyciąga z kieszeni munduru dokument

Na podstawie tego rozkazu, przekazuję tobie, Wasza Królewska Mość, zarząd nad tymi irkuńskimi jednostkami wojskowymi! Będą ci one służyć wiernie i do końca! Ku chwale Ojczyzny!
Tobiasz von Richtoffen z rodu Targaryen-Deithven
PostNapisane: Cz maja 28, 2015 20:50
Żołnierze, spocznij!

Dziękuję Oberjarlu, za sprawne przegrupowanie wojsk do bazy nr 251214 w Górach Batajańskich. Postaram się aby Irkuńczycy jak najlepiej zapamiętali wizytę u swoich towarzyszy broni z AKWMTDKALSGANAKA.

Pierwsze rozkazy dla oddziałów sił federalnych ANAKA są następujące:

- 2.Szwadron śmigłowców transportowych - dokonać jak najszybszego załadunku desantu z 1.Batalionu kawalerii powietrznej i czym prędzej skierować się na północ Gór Batajańskich

- 1.Batalion kawalerii powietrznej - po uprzedniejszym zabezpieczeniu terenu przez inne jednostki, batalion ma dokonać desantu w trzech dolinach górskich (po jednej kompanii na dolinę), które wychodzą na szlaki prowadzące do Miasta Wspaniałego Jodzia. Żołnierze kawalerii będą odgrywać rolę "nieprzyjaciół" w symulowanym konflikcie

image.jpg
image.jpg (98.07 KiB) Przeglądane 2151 razy

Śmigłowce 2.Szwadronu śmigłowców transportowych z 1.Pułku śmigłowców kawalerii

Żołnierże irkuńscy, jako piechota najlepiej przygotowana i wyposażona do walki w terenie górzystym skierowani zostaną na miejsca lądowisk oddziałów kawalerii powietrznej, aby dokonać ich uprzedniejszego zabezpieczenia. W ten sposób będzie można przećwiczyć koordynację działań wojsk lądowych z ruchem wojsk aerumobilnych.

Grupa Łączności w Tirimudzi ma za zadanie dbać o stałą łączność pomiędzy bazą nr 251214, jednostkami które wyszły w pole, a Sztabem Generalnym ANAKA w Kacperpolis.

Wojska Tirimudzkie w Jodzi zostają zmobilizowane do jak najszybszego obsadzenia stanowisko obronnych w mieście. Zostaje zarządzony alarm bojowy dla całego garnizonu.
image.jpg
image.jpg (102.55 KiB) Przeglądane 2151 razy
PostNapisane: So maja 30, 2015 21:48
Spóźniłem się ale kto by się przejmował dwudniowym spóźnieniem? Bez dalszej zwłoki przystąpię do swoich zajęć w ramach manewrów.
PostNapisane: Pn cze 01, 2015 21:49
Nadzienunta wraz ze świtą, która kilkukrotnie przewyższa liczebnie oczekujący VII Wyżynny Kauhot Konny przybywa obozu wojskowego w północnej części Mahradżatu Ghandzi. Wojownicy rżą, konie padają na twarz. Jeden z obecnych pod wrażeniem obecności monarchy dostaje zawału. Jego trud skończon.

Powstańcie! Wyklęty powstań ludu ziemi! A nie... wybaczcie, to jeszcze nie ta epoka. No, nieważne. Jak zapewne nie wiecie, właśnie wybrani zostaliście przeze mnie aby wziąć udział w manewrach. Nie musicie wiedzieć czym one są. Ważne jest abyście godnie reprezentowali Tirimudzię, a przede wszystkim mnie. No to teraz już wiecie. Możemy zaczynać.

Baczność!

Słuchajta ludzie rozkazów, bo nie będę powtarzał!

Z kauhotu wyodrębnione zostaję dwie centurie, mające pełnić funkcje straży przedniej i tylnej.
Straż przednia, dzielona na dwie mniejsze grupy po 3 i 2 centurie, z których trzy kierując się na południowy wschód, a dwie na południe, mają za zadanie umożliwić pozostałej części kauhotu dotarcie do granicy Maharadżatu Ghandzi i Maharadżatu Nabaci u wybrzeży Morza Abadziarskiego. Straż przednia, główne siły i straż tylna wyruszać mają w odstępie czterech godzin od siebie.
PostNapisane: So cze 06, 2015 17:21
Spokojnie, ja spóźniłem się prawie 6 dni :) Tak więc:

Jako Prezydent Kolegium Wojny dokonuję mobilizacji Garnizonu Miasta Wspaniałego Jodzia. III.Centuria Inphaintri (jodziańska) oraz Centuria Gwardii Pieszej "Jodzia" zostają rozstawione na murach miejskich wspólnie z 5 regimentami terytorialnymi. 3 centurie kawalerii i I.Centuria ciężka-kombinowana zostają rozlokowane we wsiach dookoła miasta, a kawalerzyści dokonują patrolów w poszukiwaniu potencjalnego nieprzyjaciela.

image.jpg
image.jpg (65.71 KiB) Przeglądane 2142 razy

Wojownicy konni Armii Tirimudzi w szyku paradnym

Z kolei w Nabaci 8 tysięcy żołnierzy (3 regimenty terytorialne i Kauhot znad Morza Abadziarskiego) dokonuje wymarszu w kierunku północnym, pozorując niszczenie strategicznych obiektów mieście i okopują się na nowych pozycjach.

Poruszenie następuje także po stronie aryuńskiej, w Górach Batajańskich. 480 żołnierzy Gwardii Narodowej Najjaśniejszego Kalifatu Aryunu z Grupy Bojowej Sepah wymaszerowuje z bazy wojskowej nr 251214 w kierunku Jodzi i zajmuje pozycje u podnóża Gór Batajańskich.

image.jpg
image.jpg (105.19 KiB) Przeglądane 2142 razy

Żołnierze Sepah
PostNapisane: N cze 07, 2015 18:37
Cały kauhot dociera do wybrzeża. na razie rozbity zostaje obóz. W związku z tym, że w dalszym ciągu żołd jest niewypłacany, żołnierze rutynowo odrabiają sobie swoje pensje, nabywając w dużych ilościach mienie mieszkańców okolicznych miejscowości, co jednak nie budzi oporów, ponieważ ci są przyzwyczajeni do podobnych incydentów. Wydarzenie zostaje przez dowództwo potraktowane jako część manewrów, polegająca na radzeniu sobie ze zdobywanie zapasów w sytuacjach kryzysowych. Omawiany jest też dalszy ciąg rajdu, mający przybliżyć sił do miasta Nabacia.
PostNapisane: N cze 07, 2015 18:46
Ogłoszona zostaje mobilizacja dla IV Kauhotu Uderzeniowego.

PS: Tak myślę i myślę, czy nie powinienem połączyć wątku manewrów w Maharadżacie Ghandzi z tym, bo kierowałem się kluczem geograficznym podczas opisywania manewrów ale widzę, że tylko ja mam taki nawyk(czasem niepraktyczny).
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 19:40
Kawaleria powietrzna ląduje w dolinie na północy Gór Batajańskich i rozstawia swój sprzęt obronny (ręczne wyrzutnie rakiet, moździerze, CKM-y). Każda z trzech kompanii 1.Batalionu kawalerii powietrznej dokonuje blokady i zabezpieczenia zejść do doliny. W powietrzu pozostała jedna z eskadr 2.Szwadronu śmigłowców transportowych zapewniające wsparcie powietrzne. Pozostałe eskadry zostały skierowane do Bazy wojskowej nr 251214.

image.jpg
image.jpg (142.37 KiB) Przeglądane 2138 razy

Irkuńczycy otrzymują rozkaz dołączenia do kawalerii powietrznej we wspomnianej dolinie.

PS. To może przeniesiemy oba wątki do działu o Armii Tirimudzi?
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 19:41
Serio nadal nie wypłacamy żołdu?
PostNapisane: So cze 13, 2015 21:18
Tak, zaraz przeniosę, apotem wrócę konkretnie do manewrów. Przy okazji scalę też wątki.
PostNapisane: So cze 13, 2015 21:20
A dostałeś już jakiś? W sumie nikt się nie skarżył ale w nadchodzącym tygodniu jakoś przyłożę się do spraw finansowych, coby zamknąć sprawę całej tej niewypłacalności.
PostNapisane: So cze 13, 2015 21:29
Posty są teraz trochę chaotycznie ułożone. Mogę najwyżej posortować posty wg tytułów, co nada trochę większej przejrzystości ale nie wiem czy ktoś jeszcze odczuwa taką potrzebę.
PostNapisane: N cze 14, 2015 17:33
VI. Wyżynny Kauhot Konny, w dalszym ciągu podzielony zgodnie z wcześniejszymi rozkazami, wyrusza na wschód, w kierunku Nabaci. Zabrane zostają materiały, zebrane w trakcie obozowania u wybrzeży Morza Abadziarskiego materiały, służące usprawnieniu przyszłej przeprawy przez Wiciarę.

Jednocześnie IV. Kauhot Uderzeniowy zwartą grupą rozpoczyna powolny marsz w stronę pozycji aryuńskich.
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 21:16
Żołnierze uczestniczący w manewrach zaczynają się niepokoić milczeniem dowódców. Zjawisko to dotyczy tak Tirimudów jak i Aryuńczyków. Kolejne oddział zaczynają wysyłać wiadomości, w których apelują o kontynuowanie działań lub oficjalną komendę ich zakończenia.
PostNapisane: So lip 25, 2015 22:16
Śmigłowiec bojowy typu Mi-24 ląduje na tyłach wojsk Sepah, wysiada z niego Naczelny Wódz ANAKA i zarazem Prezydent Kolegium Wojny Maharadżatu Tirimudzi - Rhaegar.

Żołnierze Grupy Bojowej Gwardii Narodowej Najjaśniejszego Kalifatu Aryunu przygotowują swoje stanowiska obronne, mając za plecami Góry Batajańskie.

3 regimenty terytorialne z Nabaci okopują się na swoich pozycjach na południe od miasta. Z kolei II.Kauhot znad Morza Abadziarskiego rozpoczyna marsz w kierunku północnego odnóża rzeki Wiciary. Załoga Twierdzy Wiciarskiej zostaje postawiona w stan gotowości bojowej.
PostNapisane: So lip 25, 2015 22:16

Powrót do Siły zbrojne