Szatańskie dyskusje o zagranicy(bo za granicą jest diabeł)

PostNapisane: Śr gru 24, 2014 15:21
RLS do aktywności powoli wraca. Sergiej twierdzi, że jego nieobecność była wywołana chorobą, a z doświadczenia wiem, że brak osobowego kręgosłupa mikronacji przekłada się na nieaktywność pozostałych. Teraz już głosuje się nad nową konstytucją autorstwa Kim Mil ila i na forum znowu zjawił się Sasza Wissarianowicz. Można dalej mieć nadzieję, że kłopoty Republiki był chwilowe.
PostNapisane: Śr gru 24, 2014 15:21
PostNapisane: Śr gru 24, 2014 23:24
Jestem dobrej myśli. Przy okazji czas w końcu zawrzeć ten nie dwustronny, ale trilateralny traktat o wymianie walut.
/-/ Rhaegar Targaryen-Deithven,
Maharadża Nabaci, Prezydent Kolegium Wojny
Sekretarz Generalny Wspólnoty Niepodległych Krajów Kontynentu Południowego
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 21:54
W najbliższym czasie zamierzam wybrać się do Francji żeby sprawdzić czy tamtejsza młodzież bawi się godnie. Czy ktoś chciałby abym łaskawie coś przekazał np. mężnym wojownikom spod białego sztandaru?
PostNapisane: N lut 15, 2015 21:38
Zarejestrowałem się na francuskim forum. Zaznajomienie się z tamtejszymi realiami nie powinno mi zająć zbyt wiele czasu, a po jego dokonaniu nawiążę kontakt z tamtejszymi władzami w celu... choćby zaprezentowania im projektu budowy międzykontynentalnego, morskiego, zaczarowanego, ortalionowego tunelu na ten przykład. Moja wizyta powinna dać nam odpowiedź na pytanie, czy ponowię próby nawiązania rzeczywistych relacji z Francją, tak jak kiedyś proponował Tobiasz czy też obie mikronacje pozostaną w stosunku do siebie obojętnym, jak dotychczas.
PostNapisane: Wt lut 17, 2015 22:23
Francuska młodzież jest bardzo pojętna i z chęcią słucha moich moralizatorskich opowieści, mających zachęcić ją do odrzucenia zgnilizny nowoczesności i i przyjęcia tradycyjnego, tirimudzkiego modelu życia. Od jutra też wreszcie wezmę się za poważną działalność wewnątrz Tirimudzii.
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 16:18
Hasseland na dwa miesiące zostaje stowarzyszony z Bialenią. Traktat przewiduje jednak, że jeśli do tego czasu żadna ze stron nie wyrazi sprzeciwu, czas jego obowiązywania zostanie przedłużony o kolejne trzy miesiące. Możliwe, że wbrew obawom Winków jakiś Hasselandczyk przybędzie na naszą debatę już jako obywatel Bialenii.
PostNapisane: So lip 25, 2015 22:03
Powiedziałbym, że takie działanie to dosyć oryginalny zabieg polityczny na scenie międzynarodowej. Swoją drogą nie wiedziałem, że w Hasselandzie jest z aktywnością przynajmniej tak źle jak w Aryunie.
PostNapisane: Pn lip 27, 2015 16:38
Hasselandzkie problemy zaczęły się chyba razem z tzw. aferą klonową ale nie orientuję się w sytuacji na tyle, żeby to stwierdzić z pewnością.
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 19:34
Aryun padł ofiarą inwazji botów. Informuję, bo Aryuńczycy sami chyba jeszcze nie zauważyli. Z racji nieobecności Rhaegara powiadomiłem o tym równie nieobecnego Tobiasza, który jednak sprawia pozory realnie żywego. Obiecał zorganizować ruch oporu.
PostNapisane: Śr paź 07, 2015 20:22
Ciekawie się dzieje w zachodniej Orientyce. Kukria ogłosiła niepodległość od Surmenii. Dzierżawa, którą posiadał tam Trizondal stała się teraz kością niezgody między nim i nowymi władzami Kukrii, które prowadzą narrację ,,antykolonialną". Trizondalczycy są skłonni ,,porzucić" swoją dzierżawę, przewożąc do kraju to, co wcześniej zostało tam ulokowane, a więc planowane są rozbiórki obiektów i usunięcie infrastruktury, lecz na to Kukryjczycy, czy jak im tam, nie chcą pozwolić i próbują przekonać reprezentantów Trizondalu, że takie działanie źle wpłynęłoby na wizerunek jego samego.

Moja opinia na forum ZSKHiW:
http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index ... 1#msg55171

Więcej informacji:
http://trizondal.pl/www/forum/viewtopic.php?f=88&t=646
PostNapisane: Cz paź 08, 2015 15:59
Ostatecznie udało się Trizondalowi dokonać rozbiórki znacznej części swojej infrastruktury i jej ,,ewakuacji". Marcel Hans wspominał o podejrzeniach wobec Sarmacji, według których to ona miała stać za całą sytuacją.
PostNapisane: N paź 18, 2015 15:35
Doszły mnie słuchy, że ostatnimi czasy miało miejsce jakieś zamieszanie w Skarlandzie. Było one na tyle duże, że Imperium upadło, po czym jednak zdołało się w miarę szybko odrodzić. Nie śledziłem sytuacji, więc nie znam dokładnego przebiegu wydarzeń.
PostNapisane: Pn paź 19, 2015 21:24
Ja natomiast od bardzo długiego czasu kompletnie nie śledzę sytuacji w Mikroświecie, toteż każda nowina jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Ale jeżeli jest to prawda, to z pewnością nie jest to tak silny Skarland jak z czasów interwencji w Rotrii.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 20:00
Ja też nie śledzę. Wszystkiego dowiaduję się od Marcela Hansa. Podobnie byłem zaskoczony.
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 20:21
Przez ostatnie miesiące straciłem całkowicie orientację w stosunkach międzynarodowych. Niedługo będę musiał zacząć to nadrabiać. Dochodziły mnie, co prawda, głosy o jakichś konferencjach czy innym Our Sound ale ostatecznie wiem tylko tyle, że Orjon Surma opuścił Surmenię i udał się do Sarmacji. No i WNKKP tak jakby chyba znowu nie istnieje. Czekając na pojawienie się jeszcze kogoś oprócz mnie, zorientuję się co z Siedmiogrodem, bo nie łudzę się raczej co do Aryunu.
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 20:21
Poprzednia strona

Powrót do Kolegium Spraw Zagranicznych